فلزیاب
طلایاب چگونه کار میکند

طلایاب چگونه کار میکند

طلایاب چگونه کار میکند

آیا میخواهید بدانید که طلایاب چگونه کار میکند ؟ در این مقاله درباره دستگاه طلایاب اطلاعاتی گرد هم آورده ایم که مطمئنا برای شما عزیزان کاربردی میباشد . پس با ما همراه باشید .

دستگاه طلایاب به وسیله امواج الکترو مغناطیسی میتواند فلزات و اشیای قیمتی زیر خاک را شناسایی کند . همیشه هنگام جستجوی طلا با طلایاب باید دقت داشته باشید که دستگاه دارای توانایی تفکیک فلزات را داشته باشد . یعنی طلایاب بتواند بین فلزات مانند آهن نقره مس طلا و … تمایز قائل شود . اگر دستگاهی که با آن کار میکنید این توانایی را نداشته باشد شما به جای فلزات ارزشمند احتمالا فلزات بی ارزش پیدا میکنید .

طلایاب ها از دو بخش اصلی تشکیل شده اند: فرستنده و گیرنده. فرستنده یک سیگنال الکترو مغناطیسی را به زیر زمین می فرستد و گیرنده سیگنال های بازتابیده را دریافت می کند. وقتی سیگنال با یک فلز برخورد می کند، بخشی از آن بازتاب می شود و بخش دیگر از آن جذب می شود. با تحلیل تفاوت بین سیگنال فرستاده شده و دریافت شده، می توان نوع، شکل، اندازه و عمق فلز را تعیین کرد.

طلایاب چگونه کار میکند

این سوال را می توان به دو بخش تقسیم کرد:  طلایاب چگونه فلزات را شناسایی می کند؟ و  طلایاب چگونه فلزات را تفکیک می کند؟

1. طلایاب چگونه فلزات را شناسایی می کند؟

طلایاب یک دستگاه الکترونیکی است که از یک سنسور و یک صفحه نمایش تشکیل شده است. سنسور قسمتی از طلایاب است که امواج الکترومغناطیسی را از خود منتشر و دریافت می کند. این امواج با فلزات موجود در زیر زمین برخورد می کنند و براساس نوع و اندازه فلز، بازتاب متفاوتی دارند. سنسور این بازتاب ها را دریافت می کند و به صفحه نمایش ارسال می کند.

صفحه نمایش قسمتی از طلایاب است که اطلاعات دریافت شده از سنسور را به شکل های مختلف نشان می دهد. برخی از صفحات نمایش، صدا، نور، عقربه یا نشانگر دارند که با تغییر در شدت یا حرکت، حضور فلز را نشان می دهند. برخی دیگر، شکل های هندسی، عدد، حرف یا نمودار دارند که با تغییر در شکل یا رنگ، نوع و عمق فلز را نشان می دهند.

2. طلایاب چگونه فلزات را تفکیک می کند؟

برای تفکیک فلزات، طلایاب باید قابلیت تشخیص فرکانس فلزات را داشته باشد. هر فلز، براساس خواص الکترو مغناطیس خود، یک فرکانس خاص را منعکس می کند.

برای مثال، آهن یک فرکانس پایین، نقره یک فرکانس متوسط و طلا یک فرکانس بالا دارد. طلایاب با تحلیل بازتاب های دریافت شده از سنسور، می تواند بین فرکانس های مختلف تمایز قائل شود و به شما بگوید که فلز پیدا شده چه نوع است. البته، این تفکیک به دقت و حساسیت طلایاب بستگی دارد.

بعضی از طلایاب ها فقط بین فلزات آهن و غیر آهن تفکیک می کنند، در حالی که بعضی دیگر بین فلزات مختلف مانند آهن، مس، نقره و طلا تفکیک می کنند.

طلایاب چگونه کار میکند

عمق کاوش طلایاب چقدر است ؟

طلایاب ها از چند متری طلا را تشخیص می دهند؟ این سوال بستگی به نوع و قدرت دستگاه شما دارد. بعضی از طلایاب ها می توانند تا عمق چند سانتی متر فلزات را شناسایی کنند، در حالی که بعضی دیگر می توانند تا عمق چند متر و حتی چند ده متر نفوذ کنند. عوامل مؤثر بر عمق شناسایی طلایاب ها عبارتند از:

– نوع و اندازه هدف :

هدف به قطعه فلزی که در زیر زمین قرار دارد گفته می شود. هر چه هدف ما بزرگتر و پهن تر باشد، طلا یاب به راحتی تر می تواند آن را شناسایی کند. برعکس، هر چه اهداف کوچکتر و باریک تر باشد، طلایاب دشوار تر می تواند آن را پیدا کند.

– نوع و قدرت سنسور :

سنسور قسمتی از طلایاب است که امواج الکترو مغناطیسی را از خود منتشر و دریافت می کند. نوع و قدرت سنسور بر عمق شناسایی طلایاب تأثیر دارد. بعضی از سنسور ها به صورت صفحه ای هستند که روی زمین قرار می گیرند، در حالی که بعضی دیگر به صورت استوانه ای هستند که در دست گرفته می شوند. همچنین، بعضی از سنسور ها با فرکانس پایین و بعضی دیگر با فرکانس بالا کار می کنند. به طور کلی، سنسور های صفحه ای و با فرکانس پایین عمق شناسایی بالاتری دارند.

– شرایط خاک و محیط:

خاک و محیط نیز بر عمق شناسایی طلایاب تأثیر گذار است. خاک های خشک و سبک، امواج الکترو مغناطیسی را بهتر منتقل می کنند، در حالی که خاک های مرطوب و سنگین، امواج را جذب و کاهش می دهند. همچنین، خاک های شور و آهنی، امواج را پراکنده و اغتشاش می دهند. بنابراین، برای یافتن طلا با طلایاب، بهتر است در خاک های خشک و غیر شور و غیر آهنی جستجو کنید.

البته، تشخیص طلا از چند متری به عوامل دیگری هم بستگی دارد. برای مثال، خاکستر، رطوبت، دما، نوع و شکل فلز و حضور سایر فلزات در نزدیکی آن. همه این عوامل ممکن است باعث تغییر در سطح بازتاب و جذب سیگنال شوند و خطای قابل توجهی در نتایج طلا یاب ایجاد کنند. بنابراین، برای داشتن دقت بالاتر، لازم است که طلا یاب را با توجه به شرایط محل جستجو تنظیم کرد.

نتیجه گیری

به عنوان یک نتیجه نهایی، می توان گفت که طلا یاب ها از چند متری طلا را تشخیص می دهند؟ بستگی به نوع و قدرت دستگاه، نوع و اندازه هدف و شرایط خاک و محیط دارد. اما به طور متوسط، می توان گفت که طلا یاب های معمولی می توانند تا عمق 1 تا 2 متر فلزات را شناسایی کنند، در حالی که طلا یاب های پیشرفته می توانند تا عمق 5 تا 10 متر و حتی بیشتر نفوذ کنند.

در آخر برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما با شماره 09338007306 تماس بگیرید .

طلایاب چگونه کار میکند

گوهر باستان

شرکت گوهرباستان سالهاست در کنار شماست و با تلاش فراوان سعی در ارائه بهترین خدماترا دارد.

گوهرباستان یکی از بزرگترین شرکت های خاورمیانه در زمینه واردات،تهیه و توزیع قطعات الکتریکی می باشد.

این شرکت به سبب حق تجارت بین المللی خود میتواند هر قطعه، دستگاه و وسیله ایی که به سیستم کاری خود مرتبط می باشد.

شرکت گوهر باستان با ارائه مشاوره و فروش و تعمیرو ارتقا و معاوضه انواع فلزیاب ارسال کاتالوگ رایگان در زمینه محصولات فلزیاب

،طلایاب،گنجیاب،تاسیساتی زمین شناسی و معدن یابی با تکنولوژی کشورهای پیشتاز آماده خدمت رسانی در تمام نقاط ایران می باشد .

مناسب ترین قیمت

با خرید از شرکت گوهرباستان تا سقف ۵۰% برای هر محصول در هزینه های خود می توانید صرفه جویی کنید .

آموزش رایگان

تمام محصولات شرکت گوهرباستان در هنگام تحویل ، آموزش و تست خواهد شد

.همچنین خریداران عزیز میتوانند تا زمان آموزش کامل ، با دستگاه فلزیاب در حضور مهندسین تمرین و سوالات خود را مطرح نمایند تا زمانی که اپراتور شوند.

تکنولوژی روز دنیا

تجهیزات گوهرباستان با قطعات و کارکرد فوق العاده

خدمات پس از فروش :

بعد از اطمینان از اصالت و سالم بودن فلزیاب حتما این به این نکته توجه کنید که شرکتی که فلزیاب را از

آن خرید میکنید دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورتی که بعد از خرید احتیاج به قطعه و یا آموزش

داشتید بتوانید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید و یا حتی بتوانید فلزیاب خود را ارتقا دهید .

پس از انتخاب فلزیاب مورد نظر ما در سریع ترین زمان ممکن سفارش شما را در هر کجای ایران باشید به شما خواهیم رساند.

تمامی محصولات این شرکت دارای گارانتی پشتیبانی و خدمات پس از فروش می باشد.

خدمات پس از فروش شرکت فلزیاب گوهرباستان از قبیل پاسخ گویی تلفنی و حضوری

به مشتریان برای رفع اشکال در کار کردن اپراتور با دستگاه یا مشاوره در زمینه های دیگر

ارسال فلزیاب و طلایاب به تمامی نقاط کشور پس از انتخاب فلزیاب مورد نظر ما در سریع ترین

زمان ممکن سفارش شما را در هر کجای ایران باشید به شما خواهیم رساند.

 

 

گنج یاب پیشرفته Okm Roverc Deluxe|گوهرباستان|09186104946

 

گنج یاب پیشرفته Okm Roverc Deluxe|گوهرباستان|09186104946

.

برای مشاوره رایگان در مورد علائم ونشانه ها و خرید و فروش فلزیاب ها با کارشناسان شرکت گوهرباستان در تماس باشید.

آدرس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات : goharbastan@

تلگرام کارشناس آثار و نشانه ها : karshenasgoharbastan@

شماره تماس کارشناس آموزش فلزیاب، خرید فلزیاب و تعمیرات فلزیاب :    ۰۹۳۳۸۰۰۷۳۰۶ مهندس رجایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *